Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji

Aby większość zabiegów pielęgnacyjnych przyniosło oczekiwany efekt należy używać w trakcie ich wykonywania odpowiednie kosmetyki. Jednak ich wybór nie jest taki prosty na pierwszy rzut oka. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnego rodzaju kosmetyków pielęgnacyjnych.

Podstawowym kryterium, które warunkuje prawidłowy dobór kosmetyków, jest w pierwszej kolejności rodzaj sierści. Rozróżniamy trzy główne typy, czyli: długowłosą, krótkowłosą oraz szorstkowłosą.

Następnie musimy zwrócić uwagę na umaszczenie naszego pupila. Jednak tutaj musimy zwrócić uwage na szereg rzeczy jak stan sierści, tryb życia naszego psa, rodzaj włosia i wiele innych. Warto skonsultować się z fachowcem, który doradzi odpowiedni rodzaj kosmetyków.

Najważniejsze dwa kosmetyki to szampon i odżywka do włosów. Muszą to być preparaty przebadane i wyprodukowane specjalnie dla zwierząt. Nie wolno używać kosmetyków dla ludzi, gdyż zwierzęta mają inne pH niż człowiek. Kosmetyki oprócz tego, że mogą być do konkretnego rodzaju sierści to również do różnego koloru sierści.

Jeśli skóra naszego pupila jest bardzo wrażliwa, możemy kupić szampon i odżywkę specjalnie przeznaczone dla skóry skłonnej do alergii.


You may also like...