Przygotowywanie psów do wystaw

Przygotowywanie psów do wystawy jest procesem, który obejmuje kilka etapów. Etapy te związane są z takimi zagadnieniami jak kondycja psa, jego zachowanie, higiena i wygląd naszego pupila. Na wystawach jest zazwyczaj dużo ludzi co może powodować u naszego psa stres. Dlatego psy, które będą brały udział w wystawach już od szczenięcego wieku muszą być przyzwyczajane do tłumu.  Ważne jest nie tylko przebywanie wśród ludzi, ale także innych psów.

Przygotowanie psa do wystaw to również jego szkolenie na podstawowe komendy, które będą wydawane w czasie wystawy. Szkolenie psa wymaga cierpliwości, ale nie jest ono trudne. Przygotowywanie psów do wystaw, bezpośrednio przed samym wydarzeniem, obejmuje zabiegi pielęgnacyjne i poprawiające ogólny wygląd czworonoga.

Czworonogi przygotowywane do wystaw są na podstawie standardów FCI (Międzynarodowa Federacja Kynologiczna), które to standardy opisują wzorce poszczególnych ras jak np. charakterystyka fryzury. Najlepiej jak zabieg taki będzie wykonywany przez specjalistę w tej dziedzinie. Standardy FCI zawierają też takie informacje jak rodzaj zadań, jaki pies powinien wykonać oraz sposobu ustawienia czworonoga w zależności od grupy, do której jest zaliczany.

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne przed każdą wystawą to kąpanie i szczotkowanie. Dodatkowo trzeba obciąć pazury oraz wyczyści uszy i zęby psa. W zależności od rasy mogą być wykonywane też inne zabiegi upiększające. Przy pomocy odpowiednich narzędzi i kosmetyków, możemy ukryć wiele niedoskonałości i podkreślić walory w wyglądzie każdego psa.


You may also like...