Rozczesywanie sierści

Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych naszych pupili jest najzwyklejsze rozczesywanie sierści. Szczeniaki już od małego powinno się przyzwyczajać do szczotki i czesania sierści. Sierść naszych czworonogów wymaga pielęgnacji cały rok. Rozczesywanie zapobiega kołtunom, pomaga przy linieniu jak również ogranicza powstawanie chorób skórnych.
Rozczesywanie jest również wstępnym etapem wielu innych zabiegów pielęgnacyjnych, jak np.: strzyżenie psów. Aby nasz pies miał zdrowe samopoczucie musimy zabieg czesania wykonywać regularnie. Rozczesywanie sierści poprawia ukrwienie skóry oraz stymuluje wzrost nowego włosia.
Warto rozczesywanie wykonywać za pomocą specjalnych narzędzi oraz wykonywać ten zabieg regularnie. Częstotliwość czesania zależy od rasy, rodzaju i długości sierści. Rozczesywanie głownie powinno być wykonywane u ras długowłosych. Pielęgnacja tego typu zwierzaków jest także najbardziej pracochłonna i skomplikowana.
Brak regularnego rozczesywania i pielęgnowania sierści powodować może kołtunienie sierści co powoduje brak dostępu powietrza do skóry. Zaniedbana skóra u naszego zwierzaka to doskonała pożywka dla rożnego rodzaju pasożytów. W konsekwencji może dojść do groźnych chorób skórnych. Kołtuny mogą także powstawać w czasie linienia, czyli procesu całkowitej wymiany owłosienia. W ten sposób, w okresie wiosennym i jesiennym, psy dostosowują się do ulegających zmianie warunków atmosferycznych.
Rozczesywanie to najprostszy sposób na pozbycie się kołtunów i sprawieni, że nasz pupil będzie zdrowy i z dobrym samopoczuciem.

You may also like...