Trymowanie

Trymowanie to inaczej usuwanie martwej sierści. Zabieg ten można zrobić za pomocą palcy, jednak lepszym rozwiązaniem jest specjalny nożyk trymerski. Zabieg ten wykonywany jest głównie dla ras szorstkowłosych, gdyż u nich martwy włos nie wypada sam. Martwe włosy hamują wzrost nowych włosów stąd wymagane jest regularne trymowanie psów. Zabieg trymowania jest całkowicie bezbolesny i nie przysparza naszym pupilom żadnych nieprzyjemności.

Zazwyczaj pierwszy trymowanie wykonuje się u kilkumiesięcznych szczeniaków. Częstość tego zabiegu zależy od rodzaju i szybkości odrastania sierści. Zazwyczaj można to ustalić na podstawie ręcznego badania wypadania sierści. Dla większości ras szorstkowłosych, trymowanie jest związane z utworzeniem odpowiedniej fryzury. W takim przypadku trymowanie wymaga określonej wiedzy i umiejętności.

Aby uzyskać pożądany efekt włosy muszą zostać usunięte w profesjonalny sposób. Miejsca, w których włosy dłuższe spotykają się z krótszymi powinny być niewidoczne. Jedna część musi płynnie przechodzić w drugą.

Regularny zabieg trymowania poprawia wygląd i jakość sierści. Jest on również korzystny na jej kolor. Martwy włos już się nie wybarwia. Utrata pigmentu powoduje zmianę ubarwienia na mniej atrakcyjne. Trymowanie pozwala na przywrócenie naturalnej barwy.


You may also like...