Zabiegi odżywiające włos

Okrywa włosowa w przypadku psów spełnia wiele istotnych funkcji. Najważniejsza z tych funkcji to funkcja ochronna zależna od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. W przypadku mrozów sierść ogranicz możliwość odmrożeń, natomiast w trakcie upałów zapobiega przegrzaniu. W sumie można stwierdzić, że sierść pełni taką rolę jak ubranie u ludzi. Jednak w odróżnieniu od ludzi pies nie może wymienić sierści kiedy mu się podoba. Trzeba mu więc w tym pomóc poprzez odżywianie włosów. Właściwa pielęgnacja skóry i owłosienia pozwala okrywie włosowej spełniać jej podstawowe funkcje.
Gdy sierść naszego psa jest zniszczona (łatwo się łamie lub ma kołtuny) zabiegi odżywiania są niezwykle istotne. Na zły stan sierści ma wpływ wiele czynników jak niska temperatura w ziemie, promienie słoneczne, przesuszone powietrze czy stosowanie suszarki po kąpieli. Sierść tak jak i skóra wymaga nawilżenia bo różne czynniki wpływają na jej uszkodzenia i brak wilgotności. Jeżeli nie jest właściwie pielęgnowana traci swój blask i kolor. Zabiegi odżywiające sierść powinny być stosowane regularnie w całym roku. Piękna i lśniąca sierść świadczy o tym, że pies jest zdrowy i zadbany.
Zabiegi odżywiające włosy powinny być dostosowywane indywidualnie dla każdego psa w zależności od rasy i aktualnej kondycji włosa. Pamiętać trzeba o doborze właściwych kosmetyków.

You may also like...